Cena : 1900 zł
Bob Hannes D.O.
Osteopata i nauczyciel z pasją
Kompleksowa diagnostyka i terapia patologii krążka lędźwiowego
Termin I
05 – 07 kwiecień 2024
Klinika Amiro (Knurów)
Termin II
wkrótce więcej informacji
Klinika Amiro (Knurów)
Bulging oraz przepuklina dysku lędźwiowego lub też zwyrodnienie dysku odnoszą się do zakłócenia normalnej anatomii dysku. Częstość występowania wzrasta wraz z wiekiem i powtarzalnym przeciążaniem. Kiedy natomiast przepuklina dysku zaczyna stanowić problem? Chociaż przepuklina dysku lędźwiowego zwykle zwraca uwagę, gdy staje się bolesna, badania medyczne m.in. badania MRI wykazały, że przepuklina dysku w odcinku lędźwiowym kręgosłupa często zdarza się ludziom, ale nie wiąże się to z bólem ani innymi objawami.
Na tym kursie dowiesz się, jak określić, czy przepuklina wymaga leczenia, czy nie. W całkiem bezpośredni sposób. Zostaniesz nauczony protokołu, jak radzić sobie z bólem promieniowania i przepukliną krążka międzykręgowego, co doprowadzi do terapii, która znacząco pomoże Twoim pacjentom. Oprócz uzyskania narzędzi diagnostycznych będziesz mógł dowiedzieć się, jakie specyficzne leczenie będzie potrzebne, a nawet z wyprzedzeniem dowiedzieć się, czy leczenie pomoże, czy nie.
1900 zł
Informacje
- Termin: 05 - 07 kwiecień 2024
- Miejsce: Klinika Amiro (Knurów)
Co otrzymasz?
- Nauczysz się skutecznie diagnozować i leczyć patologie krążka lędźwiowego
- Otrzymasz dużą dawkę rozumowania klinicznego
- Dodasz zupełnie nowy wymiar do Swoich obecnych umiejętności
Zdjęcia z kursu
Dlaczego warto wybrać ten kurs?
- Zdobędziesz umiejętności, które pozwolą Ci leczyć różne problemy związane z dysfunkcją stawów kręgosłupa, takie jak ból, promieniowanie, zmniejszone czucie, mniejsza siła i wiele innych.
- Dowiesz się jak sprawdzić, który deficyt powoduje podrażnienie lub ucisk korzenia nerwowego, poprzez badanie powiązanych mięśni i szukanie, co należy zrobić, aby uwolnić korzeń nerwowy.
- Poznasz wskazania i przeciwwskazań do terapii kręgosłupa lędźwiowego, a także dowiesz się, jak prawidłowo wykonać badanie manualne i dobierać odpowiednie narzędzia terapeutyczne.
- Zrozumiesz w jakich przypadkach, po odpowiednio przeprowadzonej diagnostyce, nie będziesz w stanie pomóc, a w jakich konieczne będzie odesłanie pacjenta do innego specjalisty.
- Oprócz terapii praktycznej, zastanowimy się nad profilaktyką, odżywianiem i ćwiczeniami. Jak leczyć sam dotknięty nerw.
Bob Hannes D.O.
Osteopata i nauczyciel z pasją
Jesteśmy dumni, że na naszym dwumodułowym kursie HVLA możemy Wam zaprezentować cenionego międzynarodowo osteopatę Boba Hannes’a D.O. Bob jest belgijskim osteopatą, mogącym się pochwalić wieloletnim doświadczeniem klinicznym jak również i instruktorskim. Swoją karierę rozpoczął pracując z pacjentami bólowymi w gabinecie. Następnie doszła do tego praca jako fizjoterapeuta sportowy w belgijskiej drużynie piłkarskiej. W 2012 roku ukończył jako osteopata International Academy of Osteopathy (I.A.O.) w Belgii. Aktualnie prowadzi prywatną klinikę osteopatyczną w Antwerpii. Oprócz pracy z pacjentami, pracuje również jako międzynarodowy nauczyciel prowadzący kursy oraz szkolenia podyplomowe dla fizjoterapeutów i osteopatów. Bob od dłuższego czasu pracuje także jako wykładowca w szkole osteopatii FICO, nauczając m.in. anatomię, biomechanikę oraz kinezjologię stosowaną.
Odkąd zaczął skupiać się na pracy i nauczaniu osteopatycznym, nigdy nie zapominał o ciągłym dokształcaniu się i trenowaniu swojego mózgu poprzez uczęszczanie na nowe kursy oraz studia podyplomowe. Jego bogate doświadczenie kliniczne oraz olbrzymia wiedza czynią go nie tylko wyjątkowym terapeutą oraz znakomitym instruktorem, ale pozwalają mu ponadto na wplecenie wielu nowych, ciekawych i sprawdzonych informacji oraz technik do programu jego szkoleń. Sami się o tym przekonaliśmy i zachęcamy Was do tego samego!
Dla kogo jest ten kurs?
Kurs przeznaczony jest dla wszystkich, którzy rozumieją, że leczenie objawów nie wystarczy do promowania procesu samoleczenia, którzy postrzegają ludzkie ciało jako jednostkę funkcjonalną, którzy chcą zintegrować w swojej praktyce techniki i filozofię osteopatycznej praktyki manualnej, którzy chcą doskonalić swoją wiedzę i umiejętności praktyczne.
Treści prezentowane w trakcie 3-dniowego kursu:
- Anatomia i podstawy neurologii
- Symptomatologia
- Dlaczego dysk ulega uszkodzeniu?
- Czy odżywianie może być ze sobą powiązane?
- Czy powinniśmy przyjrzeć się oddychaniu?
- Badanie mięśni związane z poziomem odcinka lędźwiowego
- Protokół przepukliny dysku
- Leczenie otaczających struktur (psoas, QL, przepona itp.)
- Czy powinniśmy przyjrzeć się oddychaniu?
- Technika drenażu jamy brzusznej
- Techniki uwalniania nerwów obwodowych
- Badanie i leczenie zajęcia szyjki macicy